Raise3D Pro2

Dvoumateriálový 3D tisk bez přerušení

  • Připraveny pro náročnější uživatele a větší projekty.
  • Poradí si i s těmi nejsložitějšími tvary dílů a sestav.
  • Tisknou non-stop z široké palety produkčních termoplastů.
  • Oproti oceňovanému předchůdci přinášejí další praktická vylepšení.

Tvarově složité výtisky zvládnete napoprvé

Geometricky velmi komplikované modely z různých termoplastů můžete na profesionálním zařízení Raise3D Pro 2 vytisknout díky snadno odstranitelným podporám – třeba i těm rozpustným v obyčejné vodě. Tisková hlava s rychlým elektronickým zvedáním neaktivní trysky je připravena na širokou škálu materiálů s pracovní teplotou až 300 °C, včetně pružného TPU. Precizní a opakovatelné polohování tiskové hlavy s přesností do 5 mikrometrů přináší přesné výtisky až 305 × 305 × 605 milimetrů velké (u modelu Pro2 Plus). K jednotnému prostředí uvnitř tiskárny, které usnadňuje tisk smrštivějších termoplastů, přispívá slušivé, průhledné zakrytování.

Materiály na míru vašemu projektu

Ať už potřebujete tisknout ze dvou odstínů jednoho materiálu, kombinace dvou různých materiálů nebo hlavního materiálu a dočasných podpor, s vylepšenými, snadno vyměnitelnými tryskami průměrů od 0,2 do 0,8 milimetru si poradíte s každým zadáním.

PLA (kyselina mléčná) je ideální materiál pro rychlý a spolehlivý tisk dílů a prototypů, umožňuje dosahovat vynikající kvality povrchů začátečníkům i pokročilým tiskařům. Vyrábí se z organických a obnovitelných zdrojů.

ABS (akrylonitrilbutadienstyren) je celosvětově oblíbený, pevný, nárazuvzdorný, rozměrově stabilní materiál zvládající teploty až do cca 85 °C. Je dobrou volbou pro složité díly a funkční prototypy.

Jde v podstatě o polystyren, lehký a nárazuvzdorný materiál s matným, snadno brousitelným povrchem. Díky rozpustnosti v limonenu se HIPS využívá i pro dočasné podpory.

PC (polykarbonát) umožňuje tisknout pevné a odolné díly, které si udrží rozměrovou stabilitu při teplotách až cca do 110 °C. Materiál se hodí například na formy, nástroje, funkční prototypy a malosériovou výrobu.

TPU (termoplastický polyuretan) spojuje vlastnosti gumy a plastu. Jde o částečně pružný a chemicky odolný materiál s velmi silnou soudržností vrstev, který se hodí pro širokou škálu výrobních projektů.

Nylon (polyamid) je oblíbenou volbou výrobců napříč průmyslem. Nabízí vysoký poměr pevnosti ku hmotnosti, odolnost proti otěru, pružnost a trvanlivost. Ideální volbou je pro nástroje, funkční prototypy či spotřební výrobky.

PETG (modifikovaný polyethylentereftalát) se pro nízké smršťování hodí i jako náhrada základního PLA. Polymer notoricky známý z lahví na nápoje přináší výbornou kombinaci průsvitnosti a pevnosti materiálu.

Bere si to nejlepší z vlastností oblíbeného ABS, včetně snadné opracovatelnosti i atraktivního povrchu. ASA přidává vyšší odolnost vůči UV záření, hodí se tak i pro venkovní využití.

Odolný PP (polypropylen) vyniká vysokou houževnatostí, výjimečnou odolností proti únavě materiálu nebo nízkým třením. Odolává také působení chemikálií, elektřiny či nepříznivých teplot. I proto jde o jeden z nejpoužívanějších plastů vůbec. Oceníte jej nejen u elektrosoučástek či třeba spon a zavěšení.

Pro zlepšení mechanických vlastností základního materiálu či pro změnu jeho vzhledu se často používají přidaná plniva. U abrazivních plniv je nutné použít trysku z otěruvzdornou úpravou.

Zblízka i na dálku, snadnější to být nemůže

Velký, sedmipalcový dotykový displej přináší všechny potřebné informace jako na dlani – po celou dobu 3D tisku. Ovládání je s ním o poznání jednodušší, vše potřebné si přizpůsobíte několika dotyky. Připravený model můžete do tiskárny poslat i po WiFi síti a průběh tisku snadno zkontrolujete na dálku prostřednictvím zabudované kamery. Tiskárny Raise3D Pro2 jsou připraveny na vzdálenou správu.

Rychlá příprava, úspěšný 3D tisk

Na míru přizpůsobená aplikace ideaMaker pomáhá rychle a efektivně převést 3D modely do tiskového kódu. Abyste nečekali dlouho, dokáže využít vícevláknových výpočtů na moderních procesorech. Opraví poškozená data, model na přání rozdělí do více částí a automaticky navrhne dočasné podpory, které si můžete přizpůsobit. V intuitivním uživatelském prostředí ideaMakeru se neztratíte, snadno si přizpůsobíte nastavení i tiskové profily pro různé příležitosti a materiály.

Malé velké drobnosti, které šetří práci

Vyjímatelná hliníková podložka s rovnoměrným vyhříváním a magnetickým uchycením nabízí díky vysokoteplotnímu silikonovému povrchu spolehlivou přilnavost modelů během 3D tisku i delší životnost. Optické čidlo materiálu se stará o kontrolu přítomnosti tiskových strun poháněných výkonnějším podavačem. Nová generace pohybového systému s 256krokovými ovladači přináší hladký a přesný chod ve všech osách. Tišší je i filtrační systém výrazně omezující emise ultrajemných částic. A to nejlepší, tisknete-li opravdu velké a časové náročné díly? S nechtěnými výpadky napájení se za vás popere druhá generace systému pro navázání přerušeného 3D tisku. Tiskárny kalifornské společnosti Raise3D jsou vyráběny v Číně.

Specifikace

Model 3D tiskárnyPro2Pro2 Plus
TechnologieFFF/FDM
Průměr tiskové struny1,75 mm
Tiskový objem305 × 305 × 300 mm
(dvoumateriálový tisk: 280 × 305 × 300 mm)
305 × 305 × 605 mm
(dvoumateriálový tisk: 280 × 305 × 605 mm)
Zakrytování tiskové komoryano
Počet extruderů2, el. zvedání trysky
Počet trysek2
Průměr trysky0,2 / 0,4 / 0,6 / 0,8 mm
Teplota tryskymax. 300 °C
Vyhřívání podložkymax. 110 °C
Materiál podložkyhliník se silikonovým povrchem, magnetické uchycení podložky
Vyrovnání podložkypředem zkalibrované
Podporované materiályPLA / ABS / HIPS / PC / TPU / TPE / NYLON / PETG / ASA / PP / materiály s plnivem
Ovládání7" dotykový displej, 1024 × 600 px
SoftwareideaMaker
Podporované platformyWindows, Linux, macOS
Podporované formáty datSTL, OBJ
Přenos datWiFi, LAN, USB
Rozměry zařízení620 × 590 × 760 mm620 × 590 × 1105 mm
Provozní hluk50 dB
Poznámkydruhá generace funkce navázání 3D tisku po výpadku napájení