Pomůžeme vám zefektivnit výrobu

Díky 3D tisku dostanete své produkty do výroby i na trh dříve. Investice do 3D tiskáren se vám může vrátit během jednotek týdnů či měsíců – stejně jako mnoha našim stávajícím zákazníkům. S nasazením aditivní výroby už jsme úspěšně pomohli stovkám českých firem a profesionálů. Rádi pomůžeme také vám.

Zkraťte výrobu

Čekáte řadu týdnů nebo měsíců, než váš návrh konečně vyrobí v obráběcím centru? Potřebujete odevzdat důležitou zakázku se změnou na poslední chvíli a nový funkční díl musí být pozítří na stole?

Konstruktéři dnes mají 3D tiskárny bezprostředně po ruce. A to nejen pro prototypy, ale už i k výrobě plně funkčních dílů. Nenuťte je čekat na tradiční výrobní procesy nebo trápit se s přípravou výkresů, mohou-li tisknout přímo z 3D modelu.

Díky 3D tisku můžete zkrátit výrobní cyklus až na zlomek původní doby.

Průmyslová keramika oceňuje 3D tiskárnu Ultimaker S5 a 3 Extended
Průmyslová keramika, spol. s r. o.

Díky přesnému a spolehlivému 3D tisku na stolních zařízeních Ultimaker se firmě daří vyrábět jednoduchá i složitější jádra do forem až 5× rychleji a 10× levněji.

Zlevněte výrobu

Zadáváte zhotovení funkčních nebo tvarově unikátních dílů externím dodavatelům? Využíváte prototypy k ověření návrhu, jako podklad pro další vylepšování?

3D tisk je dnes natolik dostupný a spolehlivý, že u stále větší části produkce nemusíte ztrácet čas poptávkami, vyhodnocením nabídek a zdlouhavým dohadováním se s externími dodavateli.

Výtisky ve vaší vlastní režii vás přijdou mnohonásobně levněji.

Stanley Black & Decker

3D tiskárna kovů Metal X od Markforged přinesla už v pilotním projektu až 50násobné zkrácení výrobních časů při zlomku investičních nákladů.

Vyrábějte, když je třeba – a kde je třeba

Máte více provozů, které neustále čekají na dodávky z hlavního závodu či 3D tiskového centra? Řešíte zbytečně složitou logistiku, skladování nebo havarijní údržbu? Hrozí vám odstávky výroby kvůli nedostatku často banálních náhradních dílů?

Řadu součástek a náhradních dílů běžných velikostí jste si dnes schopni vytisknout přímo na místě spotřeby. Klidně až ve chvíli, kdy je opravdu potřebujete – a přímo z digitálních dat. Nejen z termoplastů, ale také z odolných a pevných kompozitů či kovů.

Díky lokální digitální výrobě šetříte čas, skladové prostory i přepravní kapacity.

Ford Europe

Už v pilotním provozu v Kolíně nad Rýnem konstruktéři navrhli a na 3D tiskárnách Ultimaker zhotovili přes 50 nástrojů a přípravků pro výrobu automobilů. Výrazně levněji a rychleji.

Získejte konkurenční výhodu

Působíte na vysoce konkurenčním trhu, kde i ta nejmenší výhoda hraje roli? Chcete využít nejmodernějších technologií ke smazání náskoku vašich rivalů, nebo potřebujete upevnit vlastní vedení?

Promyšlené a důsledné zavádění nových technologií v rámci Průmyslu 4.0 může znamenat klíčový rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem na trhu. Aditivní výroba pomáhá v mnoha českých i mezinárodních firmách zhmotnit dobrý nápad, navrhnout optimální výrobek, přizpůsobit jej na míru zákazníkům, uvést jej dřív na trh.

3D technologie, včetně 3D tisku, patří k důležitým nástrojům pro získání či udržení konkurenceschopnosti.

VÚTS, a.s.

Zařízení pro osazování a kontrolu palivového potrubí automobilů Porsche využívá výhod kompozitů připravených na tiskárnách Markforged. Odolné výtisky vyztužené spojitým vláknem nahrazují původní modulární bloky z hliníku.

Od nás již neodchází stroj, který by na sobě neměl 3D tištěný díl.

– Jaroslav Fábera, VÚTS, a.s.

Užijte si bleskovou návratnost investice

Váháte, co vám investice do 3D tisku přinese? Jde vůbec o zralou technologii? A existuje zcela univerzální metoda 3D tisku?

Ani v oblasti aditivní výroby není na obzoru jedna výrobní metoda použitelná úplně na všechno. V mnoha oblastech jsou však stávající technologie již plnohodnotnými výrobními nástroji. Nejen z českého průmyslu a výroby máme jednoznačnou odezvu:

Investice do kvalitních 3D tiskáren se mnohde vracejí během pouhých týdnů či měsíců. Nezřídka už s první větší zakázkou.

Saar Gummi Czech s.r.o.

Ukázka dílů vytištěných na stolním zařízení Ultimaker.

„Investice do 3D tiskárny Ultimaker 2 Extended se nám na jednom z projektů vrátila do dvou týdnů. Sérii funkčních dílů pro výrobu bychom jinak museli nechat frézovat.“

– Dominik Berka, Saar Gummi Czech s.r.o.

Vytiskněte dříve nevyrobitelné

Musíte provádět inspekci 20 samostatných dílů funkční sestavy, která přitom jde vytisknout jen ze tří? Potřebujete kanálek s plynule se měnícím průměrem zahýbající v těle složitého přípravku? Potřebujete snížit hmotnost kritického dílu topologickou optimalizací?

3D tisk tu není od toho, aby nahradil stávající, v mnoha ohledech osvědčené a ve velkosériové výrobě dodnes nepokořené výrobní technologie – od obrábění po vstřikování do forem.

Díky 3D tisku však dokážete vyrobit i to, co dříve nebylo možné – získáváte tvarovou svobodu.

„Co nás dnes napadne, můžeme zítra navrhnout – a díky 3D tisku okamžitě vyrobit. Nečekáme týdny na výrobu tradičním obráběním v nástrojárně. Můžeme vyzkoušet více variant v krátkém čase, rychle najdeme ideální tvar.“

– Jan Blepta, Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Buďte přesvědčivější

Neschválí vám projekt bez názorného předvedení? Potřebujete se svým návrhem zapůsobit, sdělit jeho záměr atraktivní cestou?

Ať už jde o strojní díl, designový prvek, urbanistickou studii či představení architektonického díla, možnost osahat si je a vidět na vlastní oči je dodnes nenahraditelná. Můžete díky tomu získat i nové zakázky.

Zapůsobte na zákazníky, odbornou i laickou veřejnost s atraktivními a dostupnými 3D výtisky.

Make Architects

Jak důležité je představit působivě ideu návrhu investorům v oblastech architektury, urbanismu či stavitelství, vám potvrdí snad v každém ateliéru. V čem je pro moderní architektonické studio nepostradatelný 3D tisk, ukazuje oceňovaný tým působící v Londýně, Hongkongu a Sydney.

Vyhněte se nákladným chybám

Šetříte na výrobě fyzických prototypů, s pouhým 3D zobrazením si ale pro ověření nevystačíte? Potřebujete omezit nežádoucí konstrukční chyby?

Díky 3D tisku si konstruktéři mohou názorně ověřit návrhy dílů i celých sestav. Rychleji pak provádějí potřebná vylepšení, třeba podle změn kolegů nebo zadavatele.

Pohledové, zástavbové i funkční prototypy pomáhají předejít drahým chybám ještě před zahájením výroby.

3D tisk se stále více uplatňuje už při hledání optimálního výrobku. Jen mezi lety 2015 a 2017 vzrostlo využití 3D tisku nejvíce v oblastech výzkumu a vývoje (o 62 %), navrhování (o 53 %), strojního inženýrství (o 40 %), prototypování (o 34 %) či ověřování konceptů (o 23 %).  Zdroj: Statista, Ultimaker

Poradíme vám – přímo u vás na firmě

Nemáte čas navštívit Aplikační centrum 3D tisku? Náš obchodně-technický specialista vám přímo u vás poradí, jak dosáhnout rychlé návratnosti investice při zavádění či rozšiřování 3D tisku díky výběru optimální technologie – přímo na míru potřebám vašeho podnikání.

Vyžádejte si jeho návštěvu na tel. +420 778 530 730, nebo nám zanechte kontakt, ozveme se vám:

Ultimaker S5 výtisk

3D technologie v akci

Rádi vás přivítáme v jednom z našich Aplikačních center 3D tisku – v Praze v centrále společnosti 3Dwiser či v Olomouci ve Vědeckotechnickém parku UP. Ukážeme vám 3D technologie naživo, posoudíte vzorky z nejrůznějších materiálů – od univerzálních termoplastů a detailních pryskyřic přes pevné a odolné kompozity až po kovy.

Rezervujte si termín návštěvy showroomu na tel. +420 778 530 730, nebo nám zanechte kontakt, ozveme se vám:

Vyžádejte si vzorový výtisk

Nemůžete se rozhodnout, který materiál či která technologie 3D tisku bude ideální právě pro váš projekt? Nestačí vám ukázky a chcete podrobit výtisk internímu posouzení a testování? V našem pražském centru zakázkového 3D tisku vám rádi zhotovíme zkušební výtisk.

Dejte nám vědět na tel. +420 778 530 730, nebo nám zanechte kontakt, ozveme se vám::

Výtisky z kompozitů Markforged

Proč investovat do 3D tisku

Zaujaly vás argumenty pro nasazení 3D tisku? Stáhněte si je ve formátu PDF a podívejte se na další zajímavé ukázky úspěšného využití 3D tisku v české i světové praxi.