Tiskové struny a výztuže pro 3D tiskárny Markforged


Nylon


 

Základní materiál pro výrobu funkčních dílů

 

Flexibilní, ale zároveň pevný, nylonové vlákno má vysokou odolnost proti únavě materiálu a nárazu. Nylon také dobře funguje jako vnější ochranná vrstva, chrání vaše příslušenství nebo nářadí před poškrábáním citlivých partií.

Onyx


 

Nejpokročilejší materiál pro vysoce odolné výrobky

 

Nejnovější materiál pro Markforged, Onyx je o krok dál oproti tradičním termoplastům. Kombinací nylonu s mikrouhlíkovými vlákny vznikl materiál, který je nejen odolnější než jiné plasty určené pro 3D tisk — je také pevnější, odolnější vůči teplotě a rozměrově stabilnější.

Karbonové
vlákno

Karbonové vlákno má nejvyšší poměr pevnosti vůči hmotnosti a nejvyšší tepelnou vodivost. Je ideální pro využití na prototypy vyžadující nejlepší možnou pevnost a sílu.

Pedál na kolo z Nylonu

HSHT
skelné vlákno

Vysokopevnostní, zároveň odolný vůči vysoké teplotě. HSHT skelné vlákno je speciálně navrženo pro použití ve vysoce odolných součástkách používaných v prostředí s teplotou přes 105 °C.

Pedál na kolo z Nylonu

Skelné
vlákno

Skelné vlákno je ekonomicky nejvýhodnější materiál. Je stejně silné jako uhlíkové vlákno, ale o 60% méně pevné při dvojnásobné váze. Vhodné pro výrobu pevných objektů.

Kevlar Nylon vyztužený kevlarovým vláknem

Kevlarové
vlákno

Kevlar má nejlepší otěruvzdornost, jedná se o velice flexibilní materiál. ideální pro použití v modelech, které musí být pevné a zároveň odolné vůči nárazu.

Kevlar detail

Lepší poměr pevnost/hmotnost

než hliník 6061

Mark Two během tisku vnějších obvodů průmyslovým nylonem každý díl ještě může zpevňovat výztuží, které je tvořeno kontinuálním karbonovým, skelným nebo kevlarovým vláknem.

Tiskárna během tisku aktivně přepíná mezi dvěma tryskami průběhu tisku, díky čemuž vytváří vláknem vyztužené plastové objekty s lepším poměrem pevnosti vůči hmotnosti než hliník.

Graf pevnosti jednotlivých materiálů Markforged

Strength Graph

Kontaktujte nás+420 778 530 800