Pryskyřice pro 3D tiskárny Formlabs


Nejste si jisti, který materiál zvolit na míru vašemu projektu a jaké fyzikální vlastnosti má která pryskyřice?

Formlabs pryskyřice odolná (Durable)

Odolná pryskyřice byla navržena tak, aby simulovala vlastnosti polypropylenu (PP), zejména vynikající otěruvzdornost a vysokou odolnost proti nárazu.

Formlabs pryskyřice odolná vysoké teplotě (High Temperature)

Speciální pryskyřice s teplotou tepelní deformace až 289 °C, což je nejvyšší mezi materiály použitelné pro 3D tisk. tento materiál je ideální pro aplikace, kdy díly budou vystaveny vysokým teplotám.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - Dental SG

Formlabs Dental SG pryskyřice

 

Pryskyřice Třídy 1 pro dentální použití je navržena pro profesionály, kteří navrhují a tisknou přesné vrtací šablony, rovnátka, formy na bělení zubů a výukové modely.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - Tough

Formlabs tvrdá pryskyřice (Tough)

Pryskyřice byla navržena tak, aby simulovala vlastnosti ABS, zejména ve vlastnostech pevnost v tahu a modulu tažnosti. Je ideální zejména pro využití v oblastech výroby funkčních prototypů a malosériové výroby.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - Castable

Formlabs pryskyřice k odlévání (Castable)

Pryskyřice pro odlévání je určena pro tisk vysokým rozlišením 25 mikronů s čistým vypálením během procesu odlévání. S tímto fotopolymerem odpadá nebezpečí zbytkového odpadu během vypalování, díky čemuž se jedná o ideální materiál zejména pro šperkaře.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - Flexible

Formlabs flexibilní pryskyřice (Flexible)

Flexibilní pryskyřice simuluje vlastnosti elastomerů (tvrdost Shore 80A). Modely vytisknuté tímto materiálem jsou ohýbatelné a stlačitelné. Flexibilní pryskyřice je ideální pro simulaci materiálů jemných na dotek a na přidání ergonomických vlastností pro více materiálové modely.

Formlabs šedá pryskyřice (Grey)

Šedý fotopolymer pro Form 2 je ideální pro prototypování. Materiál je navržen tak, aby splnil nároky na vysoký detail a vydržel vysoké namáhání v tahu, podobně jako vytvrzený ABS plast. Díky tomu se jedná o skvělou volbu pro tvorbu funkčních prototypů a pohyblivých částí.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - Black

Formlabs černá pryskyřice (Black)

Černá pryskyřice se svým speciálním složením je ideální pro komplexní modely s vysokým detailem o tiskovém rozlišení až 25 mikronů.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - White

Formlabs bílá pryskyřice (White)

Bílá pryskyřice je běžně používána pro tisk částí, které jsou následně barveny či jinak povrchově upravovány díky ideálnímu barevnému základu.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - Clear

Formlabs čirá pryskyřice (Clear)

Čirá pryskyřice zajistí vašim modelům průsvitný vzhled a s následným leštěním lze dosáhnout téměř dokonalé transparentnosti. Je ideální pro hry se světlem nebo na ukázku vnitřní struktury objektů.

Formlabs modelová pryskyřice (Model)

Pryskyřice pro modelování je extrémně přesný materiál, ideální i pro dentální aplikace, kde je požadována maximální přesnost, včetně dělených modelů s vyjímatelným pahýlkem.

Pryskyřice Formlabs Form 2 - Dental LT Clear

Formlabs Dental LT Clear pryskyřice

louhodobě biokompatibilní pryskyřice třídy IIa s vysokou odolností proti zlomení a opotřebení. Využívá se na přímo tištěné ortodontické aplikace.

Formlabs šedá pryskyřice Pro (Grey Pro)

Nabízí vysokou přesnost, mírné protažení a nízké tečení. Využijete ji s úspěchem pro koncepční modelování, opakovaně používané funkční prototypy i přesné předlohy pro zaformování.

Formlabs pevná pryskyřice (Rigid)

Díky vyztužení sklem přináší kombinaci vysoké tuhosti a přesnosti, vyniká lesklým povrchem. Je vysoce odolná vůči deformaci v průběhu času a příjemně překvapí při tisku tenkých stěn a detailů.

Formlabs vosková pryskyřice k odlévání (Castable Wax)

S 20% podílem voskového plniva umožňuje spolehlivé odlévání bez popela, s čistým vytavením. Pomáhá zachytit složité detaily a přináší hladké povrchy. Hodí se pro zkušební výtisky i k 3D tisku metodou vytavitelného modelu.

Elastická pryskyřice (Elastic Resin)

Nejměkčí materiál v nabídce se hodí všude tam, kde má být díl ohýbán, natahován, stlačován a opakovaně namáhán bez natržení – například u prototypů nositelné elektroniky a spotřebního zboží, lékařských výrobků, v robotice nebo třeba pro speciální efekty v umění a filmové tvorbě.

Formlabs koncepční pryskyřice (Draft)

Vyniká při rychlém tisku velkých a objemných modelů. S výškou vrstvy 300 mikrometrů nabízí dostačující přesnost pro prototypování při možnosti násobně rychlejšího tisku.