SLA/LFS/DLP 3D tiskárny

Detailní a přesná stereolitografie

Tvrzení pryskyřic světlem (nejčastěji laserem, případně digitálním projektorem) patří mezi stále oblíbenější metody 3D tisku – zejména pro precizní výtisky s ostrými detaily a hladkými povrchy. I zde je model připravován po vrstvách, oproti metodě FDM/FFF výrazně tenčích. Metody SLA a DLP se uplatňují v produktovém designu, průmyslu a výrobě, zubním lékařství, ve šperkařství, architektuře a urbanismu, vědě a výzkumu, v modelářství a mnohých dalších oblastech.

Stereolitografie (odtud zkratka SLA) je stále dostupnější technologií. Využívají ji stolní i produkční a průmyslové 3D tiskárny nabízející různé funkce podle náročnosti projektů či požadavků na velikost výtisku. Neustále se rozšiřuje nabídka světlocitlivých termosetů – od modelářských pryskyřic s volitelným odstínem či průhledností přes konstrukční materiály s posílenými mechanickými vlastnostmi až po lékařské materiály se zaručenou biokompatibilitou. Většina pryskyřic se vyznačuje snadným dodatečným opracováním i barvením.
Foto: EnvisionTEC

Stolní a velkoformátová stereolitografie Formlabs

Formlabs Form 3

Stolní 3D tiskárna pro profesionály s nejmodernější technologií LFS (Low Force Stereolitography) nabízí perfektní prokreslení detailů, ještě hladší povrchy, snadno odstranitelné podpory.

       Formlabs Form 3B   🆕

Pokročilá, spolehlivá stolní 3D tiskárna vyvinutá na míru biokompatibilním materiálům a dentálním profesionálům. Přesný a detailní tisk s technologií LFS (Low Force Stereolitography).

       Formlabs Form 3L   🔜

Velkoformátová stereolitografie s ostrými detaily a hladkými povrchy. Překvapivě dostupné řešení pro profesionály a průmysl s tiskovým objemem 335 × 200 × 300 mm.

Produkční a průmyslové SLA/DLP tiskárny EnvisionTEC

EnvisionTEC Ultra 3SP

Řada 3D tiskáren pro rychlou výrobu vysoce přesných dílů bez ohledu na jejich geometrickou složitost.

3D tiskárna EnvisionTec micro plus 600x450

EnvisionTEC Micro a Vida

Řada profesionálních 3D tiskáren spojující kompaktní rozměry s vysokým rozlišením přesných výtisků.

EnvisionTEC Perfactory Desktop

Profesionální zařízení určená pro produkční 3D tisk, zejména v oblasti medicíny a šperkařství.

EnvisionTEC Perfactory Mini

Menší sourozenec řady Standard přináší nejširší porftolio materiálů, tisk s nejvyšší přesností a detailem, vysokou efektivitu produkce.

EnvisionTEC Perfactory Standard

Řada 3D tiskáren určená pro rychlou výrobu přesných prototypů a funkčních dílů za příznivé ceny.

EnvisionTEC Large Frame Industrial 3SP

Velkoformátové stroje určené výhradně pro průmysl – s nejvyšší produktivitou a největším tiskovým prostorem až 460 × 460 × 460 mm.