SLA/DLP 3D tiskárny

Detailní a přesná stereolitografie

Tvrzení pryskyřic světlem (nejčastěji laserem, případně digitálním projektorem) patří mezi stále oblíbenější metody 3D tisku – zejména pro precizní výtisky s ostrými detaily a hladkými povrchy. I zde je model připravován po vrstvách, oproti metodě FDM/FFF výrazně tenčích. Metody SLA a DLP se uplatňují v produktovém designu, průmyslu a výrobě, zubním lékařství, ve šperkařství, architektuře a urbanismu, vědě a výzkumu, v modelářství a mnohých dalších oblastech.

Stereolitografie (odtud zkratka SLA) je stále dostupnější technologií. Využívají ji stolní i produkční a průmyslové 3D tiskárny nabízející různé funkce podle náročnosti projektů či požadavků na velikost výtisku. Neustále se rozšiřuje nabídka světlocitlivých termosetů – od modelářských pryskyřic s volitelným odstínem či průhledností přes konstrukční materiály s posílenými mechanickými vlastnostmi až po lékařské materiály se zaručenou biokompatibilitou. Většina pryskyřic se vyznačuje snadným dodatečným opracováním i barvením.
Foto: EnvisionTEC

Stolní stereolitografie Formlabs

Formlabs Form 2

Výjimečně spolehlivý, přesný a dostupný stereolitografický 3D tisk ve stolním provedení. Nejoceňovanější SLA tiskárna své kategorie s výborným poměrem funkcí ku ceně.

Produkční a průmyslové SLA/DLP tiskárny EnvisionTEC

EnvisionTEC Ultra 3SP

Řada 3D tiskáren pro rychlou výrobu vysoce přesných dílů bez ohledu na jejich geometrickou složitost.

3D tiskárna EnvisionTec micro plus 600x450

EnvisionTEC Micro a Vida

Řada profesionálních 3D tiskáren spojující kompaktní rozměry s vysokým rozlišením přesných výtisků.

EnvisionTEC Perfactory Desktop

Profesionální zařízení určená pro produkční 3D tisk, zejména v oblasti medicíny a šperkařství.

EnvisionTEC Perfactory Mini

Menší sourozenec řady Standard přináší nejširší porftolio materiálů, tisk s nejvyšší přesností a detailem, vysokou efektivitu produkce.

EnvisionTEC Perfactory Standard

Řada 3D tiskáren určená pro rychlou výrobu přesných prototypů a funkčních dílů za příznivé ceny.

EnvisionTEC Large Frame Industrial 3SP

Velkoformátové stroje určené výhradně pro průmysl – s nejvyšší produktivitou a největším tiskovým prostorem až 460 × 460 × 460 mm.