Markforged Metal X

Dostupnější 3D tisk z kovů

Potřebujete vytisknout kvalitní a plně funkční kovový díl? Metal X přináší vše potřebné za zlomek ceny tradičních kovových tiskáren

 

S ohledem na obrovský zájem o novou technologii v USA očekáváme uvedení 3D tiskárny Metal X na český trh cca v prvním čtvrtletí 2019.

Markforged
Metal-X-Press-Black

ADAM – 3D TISK JINAK

Nová technologie zpřístupňuje 3D tisk z kovů i společnostem, které si jej dosud vlastními silami nemohly dovolit. Realizace zahrnuje:

  • Navržení 3D modelu: Neliší se od ostatních metod 3D tisku. O povrchový model z CAD řešení ve formátu STL se následně postará aplikace Eiger, s jejíž pomocí jej snadno připravíte pro aditivní výrobu.
  • 3D tisk: Plnivo z kovového prášku s dočasným termoplastovým pojivem je postupně tištěno po vrstvách ve tvaru budoucího výtisku. Výtisk je adekvátně zvětšen, aby se kompenzovalo jeho smrštění v další fázi výroby.
  • Sintrování: Po omytí nečistot a části pojiva je výtisk sintrován za vysoké teploty v peci, kde dochází k tavení kovu do kompaktní formy výsledného celokovového dílu (zbytek pojiva je vypálen).
  • Dodatečné úpravy: Funkční kovový díl s hustotou až 99,7 % je připraven k použití. V případě potřeby může být povrchově upraven shodnými postupy jako u jiných metod 3D tisku z kovů.

NEKOMPROMISNÍ PODPORA VÝROBY

3D tiskárny Markforged se pyšní vysokou provozní spolehlivostí i výjimečným designem celohliníkových skříní. Plně uzavřená komora, tichý chod i správa materiálu ohleduplná k životnímu prostředí umožňují nasazení v kanceláři i ve výrobním prostředí. Nejnáročnějším požadavkům odpovídá i software s automatickou správou verzí, řízení více tiskáren v reálném čase nebo týmová spolupráce s využitím cloudových nástrojů. Pokročilá aplikace Eiger přitom umožňuje tisknout z plastů, kompozitů i kovů přímo z vašeho webového prohlížeče – můžete si ji vyzkoušet on-line.

Proč vsadit na Metal X?

Chcete být mezi prvními, kdo se dozví o termínu uvedení tiskárny
a ceně pro český trh?

Specifikace

Technologie

Velikost tiskové komory

Max. velikost výtisku

Max. hmotnost výtisku

Rozlišení v ose Z

Kontrola během tisku

Materiály (v zásobnících)

Atomic Diffusion Additive Manufacturing (ADAM)

250 × 220 × 200 mm

208 × 183 × 167 mm

10 kg

50 μm

laserové měření s přesností 1 μm v ose Z

nerezové oceli 17-4 a 316L; ve stádiu beta testování: nástrojové oceli A-2 a D-2, hliník 6061 a 7075, titan Ti-6AI-4V, Inconel IN Alloy 625

Markforged

Hustota výtisku

Software

více než 97 %

jednoduché přihlášení, dvojúrovňové ověření, administrační portál správce, rychlý přístup k novým funkcím a vylepšením

Distribuce softwaru

Vnější rozměry tiskárny

Hmotnost tiskárny

Příslušenství

cloudový, lokální úložiště; volitelně lokální v rámci organizace

575 × 467 × 1120 mm

68 kg

automatická myčka Wash-1; sintrovací pece Sinter-1 nebo Sinter-2 lišící se velikostí (volitelné příslušenství není zahrnuto v ceně 3D tiskárny)