Kontrola přesnosti výroby s 3D tištěnými přípravky
ContiTech Fluid Automotive CZ 🇨🇿
Divize ContiTech koncernu Continental je jedním z vedoucích globálních průmyslových specialistů. Zaměřuje na vývoj a materiály pro komponenty vyrobené z přírodní gumy a z plastů, také na kombinaci s kovy a tkaninami.
Vytištěné díly slouží jako přípravky (jigs) průběžné kontroly výroby tvarovaných gumových hadic pro segment automobilového průmyslu. Založením kontrolovaného dílu do přípravku je operátor výroby schopen snadno a rychle vyhodnotit správnou geometrii a délku hadice.
Doba tisku z materiálu PLA (tryska 0,4 mm, vrstva 0,2 mm) je cca 16 hodin. Přípravek vytištěný na zařízení Ultimaker S5 Pro Bundle stojí zlomek dílu vyrobeného tradičními metodami.
Případové studie
Stolní tiskárny Ultimaker v Carl Zeiss Optical Components usnadňují a zlevňují sériovou výrobu přesných optických zařízení.
Zkušenosti z 3D tiskového centra UPrint 3D Univerzity Palackého v Olomouci potvrzují, že čeští konstruktéři a firmy dokážou velmi dobře využít zakázkového 3D tisku, nabízí-li se jim všechny důležité technologie pod jednou střechou.
Ateliér porcelánu FUTUREE využívá 3D tisku z termoplastů metodou FFF při přípravě keramických forem na míru.
Plastové folie s natištěnou grafikou se v UV Star metodou zvanou vakuoforming tvarují podle 3D tištěné předlohy. Stejná technologie se používá na výrobu blistrů.